speaker-info

Marek Wzorek

CEO, ecoCoach

Marek Wzorek – założyciel i CEO ecoCoach, ekspert od turkusowych organizacji, executive, teal i biznes coach, mentor i trener, wykładowca. Twierdzi, że: „Jeden zaangażowany pracownik potrafi zastąpić czterdziestu słabo zaangażowanych”.

Wdraża w firmach turkusowe modele organizacyjne. Wspiera i pomaga firmom zwiększać zaangażowanie, innowacyjność, rozwijać przywództwo i transformować organizacje do nowoczesnych metod pracy oraz elastycznych struktur organizacyjnych.

Absolwent Politechniki Rzeszowskiej, studiów MBA, podyplomowych studiów „Coaching w organizacji” na Uniwersytecie Warszawskim, mistrz NLP. Wykładowca i Keynote Speaker.

Posiada wieloletnie doświadczenie w rozwijaniu zespołów sprzedażowych i firm w Polsce, Europie, Rosji oraz Azji. Zwolennik i propagator turkusowych organizacji. Odszedł z funkcji prezesa igus Polska po to żeby dzielić się swoim doświadczeniem biznesowym, coachingowym oraz tworzyć nową firmę ecoCoach od początku turkusową. Firmę igus w Polsce rozwinął wraz z zespołem od 8 do 100 osób zarządzając turkusowym stylem zarządzania i budując zaangażowanie, przedsiębiorczość oraz kreatywność. Współtworzył innowacyjny, przestrzenny model organizacyjny – Układ Solarny. Ta sprawdzona w skali globalnej, orbitująca wokół klienta, na wzór Układu Słonecznego, zdecentralizowana struktura organizacyjna firmy to najlepsza alternatywna dla hierarchicznej piramidy. Podczas prelekcji i warsztatów udowadnia że to co obecnie blokuje rozwój wielu przedsiębiorstw oraz wpływa na niskie zaangażowanie pracowników to sztywna hierarchiczna piramida w której komunikacja jest zbiurokratyzowana i trwa długo a ludzie boją się podejmować decyzje. Wdraża wraz z zespołem ecoCoach innowacyjny Układ Solarny, samo-organizację i samo-zarządzanie oraz inne nowoczesne metody pracy zarówno do małych firm, jak i dużych korporacji. Wspiera firmy w procesie zmiany kultury organizacyjnej, rozwoju przedsiębiorczości i przywództwa.

Firmy dzięki współpracy z ecoCoach zwiększają innowacyjność, szybkość i elastyczność działania oraz zyski. Pracownicy stają się bardziej zaangażowani, kreatywni i przedsiębiorczy a szefowie uwolnieni od „papierkowej roboty”, niepotrzebnej polityki i wielu decyzji które podejmuje sam zespół.

Marek mówi: „Najtrwalszą innowacją jest innowacja w kulturę organizacyjną”. Zna to  dobrze ze swojej praktyki wieloletniego przedsiębiorcy, dyrektora, prezesa oraz coacha biznesowego.

Pasją poza zarządzaniem, wspieraniem firm i osób w rozwoju oraz coachingiem są podróże i kultura wschodu, dlatego Marek mówi: „Łącze wschód z zachodem, ludzi z firmami oraz firmy z ludźmi”.

Innowacja jest bliżej niż myślisz - turkusowe organizacje

Innowacja jest bliżej niż myślisz – turkusowe organizacje

Innowacyjności firmy poszukują często daleko: w skomplikowanych narzędziach IT, w nowych metodach pracy, w skomplikowanych usprawnieniach a innowacyjność najczęściej jest bardzo blisko. Najtrwalszą, najważniejszą i najdłużej działającą innowacją w firmie jest innowacja w zarządzaniu. Poznaj turkusowy sposób zarządzania.

czytaj więcej