speaker-info

Zbigniew Zajączkowski

Inżynier automatyki

Zbigniew Zajączkowski
Inżynier automatyk, związany całą swoją ponad 40-letnią karierą zawodową z branżą automatyki przemysłowej, aktualnie na emeryturze.

Po ukończeniu w latach 70-tych Wydziału Mechaniki Precyzyjnej PW na specjalizacji Automatyki, podjął pracę w legendarnej już dziś firmie Mera-Pnefal, działającej w branży automatyki przemysłowej. Przez kilkanaście lat pracy brał udział w budowach i uruchomieniach wielu systemów automatyki w największych fabrykach w Polsce i zagranicą. Za pośrednictwem Polservice kilka lat przepracował również na kontraktach zagranicznych jako specjalista i doradca w branży automatyki i sterowania

Po przemianach ustrojowych, gdy do Polski weszły największe światowe firmy techniczne, pracował w takich  znanych firmach jak Danfoss, Emerson Process Management czy ABB. We wszystkich tych firmach zajmował sie promocją i sprzedażą najnowocześniejszych rozwiązań technicznych z branży automatyki. Przeszedł całą drogę kariery inżynierskiej, od serwisanta, poprzez projektanta, sprzedawcę,  aż do Dyrektora Sprzedaży i Dyrektora Rozwoju Biznesu w obszarze automatyki przemysłowej.